Kalendāru druka

Kalendāru druka – mēnešlapu tuvplāns

Drukas veidi

Kalendārus parasti drukā digitāldrukā vai ofseta drukā. Digitāldruka būs izdevīgāka gadījumos, kad nav nepieciešama liela tirāža, piemēram, līdz 100 gab. Tomēr, ja nepieciešams drukāt lielu daudzumu kalendāru, tad lētāk būs drukāt ofseta drukā. Jo lielāka drukas tirāža, jo lētāks būs katrs kalendārs. Ja nepieciešama kalendāra pamatne uz krāsaina dizaina papīra, tad var drukāt arī sietspiedē, krāsas būs precīzas un necaurspīdīgas.

Kalendāra sagatavošana drukai nav vienāda šajās tehnoloģijās. Ofseta drukai gatavojamie maketiem ir jābūt tehniski precīzākiem un ir jāievēro specifiskas prasības šai drukai. Savukārt digitāldruka nav tik prasīga maketa sagatavošanā.

Kalendāru druka – īpatnības

Skaistākam rezultātam kalendāru druka var tik kombinēta ar folijspiedi (kur ar foliju iespiež, piem., logo) vai arī atsevišķus elementus (elegantākam izskatam) vai visu laukumu pārklāt ar UV laku. Turklāt folija ir pieejama dažādās krāsās ne tikai zelta, bet arī sudraba, zaļu, zilu, dzeltenu.

Galda kalendāru pamatnēm svarīgs ir šķiedras virziens, jo tas tieši ietekmē vizuālo kvalitāti.

Lai kalendāru saņemtu laikus, ir nepieciešams tā pasūtīšanu neatlikt uz gada beigām, jo gada beigas ir saspringtākais periods drukas nozarē.  Visdrošāk ir pasūtīt jau vasarā un aizmirst par stresu un raizēm ko sagādā aizkavējies pasūtījums.