Par Žurnālu | Kaulu Veselība

Kaulu veselība

2013. gada 23. oktobrī tika prezentēts pirmais Kaulu veselība numurs!

KV-pirma_avize

Daudz pacientu tiktu pasargāti no smagām nelaimēm saistībā ar kaulu veselību, ja viņi būtu zinošāki – šādiem vārdiem piekrīt lielākā daļa ārstu. Tādēļ ideja par žurnālu Kaulu veselība, kas radās Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijas prezidentam dr. Ingvaram Rasam ir likumsakarīga. Kopš 2013. gada pavasara kopā ar endokrinoloģi dr. Maiju Gureviču un Hromets poligrāfijas (tagad – reklāmas aģentūra “enivo”) direktoru E. Fedoroviču ideju par žurnālu kļuva pavisam reāla. Tika ieguldīts liels sagatavošanās darbs un 2013. gada 12. martā notika šī projekta prezentācija potenciāliem atbalstītājiem. Sakām lielu paldies par atbalstu ikvienam, kurš pavasarī noticēja idejai sniedza savu ieguldījumu.

22. oktobrī žurnāla Kaulu veselība pirmais numurs tiek prezentēts publiski. Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācija sadarbībā ar Hromets poligrāfiju 2013. gada rudenī izdevusi pirmo žurnālu Latvijā, kas runā tieši par kaulu veselību un citām muskuloskeletālām slimībām. Žurnāla redakcijā strādā nevis žurnālisti, bet Latvijas labākie speciālisti šajā nozarē.

„Ceru, ka Kaulu veselība kļūs par platformu, kur satiksies pacienti un ārsti ar dažādiem uzskatiem, bet kurus visus vieno interese par kaulu veselību.” – teica endokrinologs dr. Ingvars Rasa pirmā žurnāla numura sākuma uzrunā.

“Izglābsim omītes, vecāka gadagājuma cilvēkus un jebkuru pacientu”, savā prezentācijā apliecina Eduards Fedorovičs. Šis žurnāls nav „Tikai bizness”, saka Eduards, tā galvenais uzdevums un mērķis ir palīdzēt sabiedrībai kļūt veselākai. “Šodien mēs esam informējuši cilvēkus, kā izvairīties no smagām saslimšanām”, savas runas nobeigumā uzsvēra Hromets poligrāfijas direktors.

Žurnāla tapšanā īpašu paldies izsakām Centrālās laboratorijas valdes priekšsēdētājai Stellai Lapiņai. Pateicību un atzinību izsakām katram atbalstītājam: Abbott, Amgent, Berlin-Chemie Menarini, Centrālā laboratorija, G.Miežis, Iecavnieks, Med Textile, Merck Serono, MSD, Novartis, Pfizer, Pharma Nord, Servier, Takeda, Teva, Zentiva Sanofi kompānija.

KV-avizes

Kaulu Veselība ir bezmaksas žurnāls pacientiem, kas iznāca divas reizes gadā latviešu un krievu valodā no 2013. gada līdz 2018. gadam (kopā 10 numuri). Iepriekš tas bija pieejams osteodensitometrijas izmeklējuma veikšanas vietās, poliklīnikas, gan arī slimnīcas. Šobrīd pēdējos numurus drukātā veidā iespējams iegūt tikai retās vietās. Uz doto brīdi visi žurnāla numuri un visi raksti ir pieejami tiešsaistē kauluveseliba.lv.

Šis izdevums ir veltīts kauliem un daudzām ar tiem saistītajām tēmām. Pacientiem tiek sniegta informācija par slimībām, kuras skar kaulus, jaunākajām diagnostikas un ārstēšanas iespējām. Dažādu specialitāšu ārsti (internisti, endokrinologi, reimatologi un rehabilitācijas ārsti) ir izteikuši savus dažādos viedokļus un padomus, kas var palīdzēt pacientiem izprast kaulu slimības, to profilaksi un dažādās ārstēšanas iespējas. Pirmais Kaulu Veselības numurs veltīts Pasaules Osteoporozes dienai – 20. oktobrim, tāpēc šajā izdevumā īpaša uzmanība tiek veltīta biežākajai kaulu slimībai – osteoporozei.  Novēlām visiem aktīvu un aizraujošu lasīšanu!