Par Žurnālu | Kaulu Veselība

Kaulu Veselība

2013. gada 23. oktobrī tika prezentēta pirmā Kaulu veselības žurnāls Latvijā.

KV-pirma_avize

Daudz pacientu tiktu pasargāti no smagām nelaimēm saistībā ar kaulu veselību, ja viņi būtu zinošāki – šādiem vārdiem piekrīt lielākā daļa ārstu. Tādēļ ideja par žurnālu Kaulu veselība, kas radās profesoram Ingvaram Rasam ir likumsakarīga. Šī gada pavasarī kopā ar ārsti Maiju Mukāni un Hromets poligrāfijas direktoru Eduardu Fedoroviču ideja kļuva pavisam reāla. Tika ieguldīts liels sagatavošanās darbs un pavasarī 12. martā varēja notikt šī projekta prezentācija atbalstītājiem. Tagad varam teikt lielu paldies par atbalstu ikvienam, kurš pavasarī noticēja priekšlikumam sniedza savu ieguldījumu.

Ir pagājis zināms laiks un 22. oktobrī žurnāla Kaulu veselība pirmais numurs tiek prezentēts publiski. Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācija sadarbībā ar Hromets poligrāfiju ir izdevusi pirmo žurnālu Latvijā, kas runā tieši par kaulu veselību. Žurnāla redakcijā strādā nevis žurnālisti, bet Latvijas labākie speciālisti šajā nozarē.

„Ceru, ka Kaulu veselība kļūs par platformu, kur satiksies pacienti un ārsti ar dažādiem uzskatiem, bet kurus visus vieno interese par kaulu veselību.” – saka profesors Ingvars Rasa žurnāla sākuma uzrunā.

Izglābsim omītes, veca gadagājuma cilvēkus un jebkuru pacientu, savā prezentācijā apliecina Eduards Fedorovičs. Šis žurnāls nav „Just Business”, saka Eduards, tās galvenais uzdevums un mērķis ir palīdzēt sabiedrībai kļūt veselākai. Šodien mēs esam informējuši cilvēkus, kā izvairīties no smagām saslimšanām, savas runas nobeigumā uzsver Hromets poligrāfijas direktors.

Mēs ticam, ka katrs atbalstītājs piekrīt šiem vārdiem un sadarbība turpināsies ilgtermiņā!

Žurnāla tapšanā īpašu paldies izsakām Centrālās laboratorijas valdes priekšsēdētājai Stellai Lapiņai. Pateicību un atzinību izsakām katram atbalstītājam: Abbott, Amgent, Berlin-Chemie Menarini, Centrālā laboratorija, G.Miežis, Iecavnieks, Med Textile, Merck Serono, MSD, Novartis, Pfizer, Pharma Nord, Servier, Takeda, Teva, Zentiva Sanofi kompānija.

KV-avizes

Kaulu Veselība ir bezmaksas žurnāls pacientiem, kas iznāk divas reizes gadā latviešu un krievu valodā. Tas ir pieejams visā Latvijas teritorijā – osteodensitometrijas izmeklējuma veikšanas vietās, poliklīnikas, gan arī slimnīcas. Šis izdevums ir veltīts kauliem un daudzām ar tiem saistītajām tēmām. Pacientiem tiek sniegta informācija par slimībām, kas skar kaulus, to jaunākajām diagnostikas un ārstēšanas iespējām. Dažādu specialitāšu ārsti (internisti, endokrinologi, reimatologi un rehabilitācijas ārsti) izsaka savu viedokli un padomus, kas var palīdzēt pacientiem izprast kaulu slimības, to profilaksi un dažādās ārstēšanas iespējas. Pirmais Kaulu Veselības numurs veltīts Pasaules Osteoporozes dienai – 20. oktobrim, tāpēc šajā izdevumā īpaša uzmanība tiek veltīta biežākajai kaulu slimībai – osteoporozei. Kaulu Veselības redakcija būs pateicīga arī par pacientu iesūtītajiem jautājumiem un ierosinājumiem, kas ļaus izdevumam kļūt interesantākam! Novēlam visiem aktīvu un aizraujošu lasīšanu!