Pasaules osteoporozes diena

rudens-2017-diena-lv

Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācija Pasaules Osteoporozes dienā aicina interesentus piektdien, 20. oktobrī no plkst. 14.30 līdz plkst. 18.00 uz bezmaksas izglītojošu pasākumu Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Rīgā, Antonijas ielā 1.

KAS IR OSTEOPOROZE?

Osteoporoze ir hroniska un progresējoša kaulu slimība, kurai raksturīgs pazemināts kaulu minerālais blīvums un palielināts kaulu lūzumu risks.

FAKTI PAR OSTEOPOROZI

 • Ar osteoporozi slimo vairāk kā 200 miljoni pacientu pasaulē.
 • Katrai trešajai sievietei un katram piektajam vīrietim pēc 50 gadu vecuma var notikt kaulu lūzums osteoporozes rezultātā.
 • Katras trīs sekundes pasaulē notiek kaulu lūzums osteoporozes rezultātā.
 • Savlaicīgi diagnosticējot un ārstējot osteoporozi, kaulu lūzumu risks samazinās!

PROGRAMMĀ: izglītojošas lekcijas un diskusijas

plkst.15.00 atklāšana – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktore Edīte Bērziņa un Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijas prezidents Ingvars Rasa
plkst.15.10 – Osteoporozes aktualitātes Latvijā – Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijas (LOKMSA) prezidents, RAKUS, RSU Dr. Ingvars Rasa
plkst.15.30 – Osteoporozes riska faktori un vitamīna D nozīme ārstēšanā – LOKMSA, RAKUS, RSU Dr. Maija Mukāne
plkst.15.50 – Kalcija nozīme osteoporozes ārstēšanā un kaulu blīvuma noteikšana ar osteodensitometriju – LOKMSA, RAKUS, RSU Dr. Maija Mukāne
plkst.16.00 – Vingrojumu un fizisko aktivitāšu demonstrējumi – rehabilitologu vadībā
plkst.16.30 – Osteoporozes ārstēšanas jautājumi – LOKMSA, RSU, PSKUS Dr. Ināra Ādamsone
plkst.17.30 – Vingrojumu un fizisko aktivitāšu demonstrējumi – rehabilitologu vadībā

Ikviens laipni aicināts uzzināt vairāk par osteoporozi, tās riska faktoriem, profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu!

Uzziņas: Inguna Leite, mob. tel.: 26119181

You may also like...

3 Responses

 1. Leontīna says:

  Labdien! Šā gada pēdējā posmā (rudenī) esmu sākusi iepazīt aktivitātes, kas saistītas ar rūpēm par kaulu veselību. Dzīvē esmu saskārusies ar sekām, kas saistītas ar kaulu sistēmas slimību izraisītajām degradējošām ietekmēm uz cilvēka kopējo veselību un dzīves kvalitāti. Mani allaž interesē cēloņi un to novēršanas iespējas.
  Katra cilvēka veselība sākas krietni pirms viņa piedzimšanas, jo lielā mērā izriet no iepriekšējo paaudžu veselības. Diemžēl, es agrāk par to daudz nedomāju. Es biju minimāli domājusi par savu atbildību bērnu un turpmāko paaudžu priekšā. Man nebija nedz pietiekamu zināšanu, nedz pietiekamas izpratnes par to.
  Iepazīstoties ar žurnālu par kaulu veselību un piedaloties tikai pāris pasākumos, saprotu, cik svarīgi būtu sniegt pārliecinošu un savlaicīgu informāciju potenciālajiem vecākiem. Pašlaik galvenā uzmanība vērsta pārsvarā uz jau slimiem cilvēkiem. Protams, tas ir labi. Vēl labāk būtu domāt arī par perspektīvo nākotni. Ir daudzi nelabvēlīgi faktori, kurus iespējams novērst vai vismaz mazināt tieši pašlaik, jo tie ievērojami var sagraut kaulu un citas sistēmas.
  Pateicos par Jūsu rūpēm un darbu sabiedrības izglītošanas jomā!
  Ar patiesu cieņu Leontīna.

  • mm Maija Mukāne says:

   Labdien, Leontīna! Paldies par jaukajiem vārdiem par mūsu izdevumu! Kā arī paldies par ideju – sāksim vērst mūsu rakstus un pasākumus arī uz osteoporozes profilaksi, kaulu veselību jauniem cilvēkiem.

   • Leontīna says:

    Paldies par atbildi un atbalstu!
    Vēlos ko piebilst no tā, ko savām acī redzēju. Vēlāk par to daudz interesējos, konsultējos ar profesionāļiem.
    Lietas būtība: Pirms dažiem gadiem nācās iesaistīties mazdēla ārstēšanas procesā. Redzēju, ka ar nenopietnām un apšaubāmām metodēm tika uzstādīta diagnoze, ko izraisa it kā alerģija. Arī pārliecinošu, redzamu un dzirdamu astmātiskā bronhīta slimības pazīmju nebija. Taču medikamenti tika doti ļoti ilgstoši. Tiem bija prognozējama graujoša ietekme arī uz kaulu veselību. Tas mani ļoti satrauca.
    Ar cieņu Leontīna

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.