Senioriem ar osteoporozi – olbaltumvielām bagātu uzturu

mm

Jekaterina Āboliņa

Dr., žurnāla “Kaulu Veselība” atbildīgā redaktore

rudens-2018-piena-glaze

Šogad eksperti no Eiropas Apvienības par Osteoporozes, osteoartrīta un muskuloskeletālo slimību klīniskiem un ekonomiskiem aspektiem (European Society for Clinical and Economical Aspects of Osteoporosis, Osteoarthritis, and Musculoskeletal Diseases jeb ESCEO) un Pasaules Osteoporozes fonda (Osteoporosis International Foundation) izskatīja pētījumu datus par olbaltumvielām bagāta uztura pozitīvo ietekmi, labumu un drošību pacientiem ar kaulu slimībām.

Tika secināts, ka ar olbaltumvielām bagāts uzturs un pietiekama olbaltumvielu uzņemšana kopā ar pietiekamu kalcija daudzumu labvēlīgi ietekmē kaulu veselību pieaugušiem cilvēkiem. Tāpat olbaltumvielas un kalcijs, ko satur piena produkti, labvēlīgi ietekmē kaulu vielmaiņas rādītājus un kaulu minerālo blīvumu senioriem. Netika konstatēts, ka slāpekļa slodze palielinātas olbaltumvielu uzņemšanas rezultātā negatīvi ietekmētu kaulu veselību.

Šveices profesors Renē Ricoli (René Rizzoli) Eiropas Apvienības par Osteoporozes, osteoartrīta un muskuloskeletālo slimību klīniskiem un ekonomiskiem aspektiem un Pasaules Osteoporozes fonda kongresā 2018. gada aprīlī Krakovā īpaši uzsvēra, ka līdztekus pietiekamai kalcija uzņemšanai ir svarīga arī olbaltumvielu uzņemšana atveseļošanās periodā ik dienas uzturā senioriem un pacientiem ar nesabalansētu uzturu, ko izraisa dažādas slimības.

Pēc Pasaules Osteoporozes fonda materiāliem.

You may also like...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.